Als afsluiter van het weekend stond zondagavond voor heren 1 van de Meppeler Zwem & PoloClub De Reest de competitiewedstrijd tegen Proteus uit Twello op het programma. In de eerste editie van deze jaargang maakten beide ploegen er een vermakelijk en doelpuntrijk festijn van, waarin De Reest met 17-15 aan het langste eind trok. De tussenstand op de ranglijst laat echter een totaal andere krachtsverhouding zien. Voorafgaand aan dit duel bezette De Reest een vierde plek, waar Proteus pas op plek acht terug te vinden was. Een overwinning van De Reest zou zelfs betekenen dat de Meppelers een plekje op de ranglijst zouden stijgen. De ploeg moest dan wel winnen zonder de nog zieke Rutger Verhoeff. De jonge Levi Hummel ging mee om het team compleet te maken.
In de eerste periode was het direct duidelijk wat de intenties van De Reest waren: de drie punten. Met een gedisciplineerde verdediging onder leiding van keeper Van Dongen en midachter Flederus werd er nauwelijks iets weggegeven. Dit bleek de basis voor een bijna perfecte periode. De Reest combineerde er in de aanval lustig op los en wist vanaf de midvoor en via manmeer situaties het doel te vinden. Het waren de drie midvoors De Vries, Voogt en Kamphuis van De Reest die allen tot tweemaal toe de Sallandse goalie verschalkten. Proteus wist hier via een manmeer situatie slechts één doelpunt tegenover te zetten. Hierdoor leidden de Meppelers na de eerste periode met een riante 6-1 voorsprong.
Zoals wel vaker dit seizoen, was de tweede periode erg rommelig van meppeler zijde. De aanvallen werden te snel gespeeld, waardoor op de verkeerde momenten geprobeerd werd de midvoors in stelling te brengen. Ook de pogingen uit de tweede lijn kwamen te snel en smoorden in goedbedoelde intenties. Zodoende speelden de bezoekers Proteus in de kaart om te laten zien dat zij wel degelijk een aardig potje kunnen poloën. In het begin van de tweede periode kwam De Reest nog wel op 7-1 via een mooie actie vanaf de midvoor door Hummel en op 8-1 na een snelle contra van Crouse, maar daarna was de thuisploeg effectiever in de afronding en scoorde tweemaal: 3-8 halverwege.
Het tweede deel van de wedstrijd was weer volledig voor De Reest. Verdedigend was de boel nog steeds op orde, en ook de aanvallen begonnen weer te lopen. Via snelle tegenstoten, overzichtelijk uitgespeelde aanvallen in de tweede lijn, na sterke midvooracties en goede manmeer situaties werkte De Reest flink aan het doelsaldo. In de derde periode ging het van 3-8 naar 5-14 voor de bezoekers. De doelpunten kwamen deze periode op naam van Crouse, Van Dongen en Zeegers, die allen twee keer scoorden.
Ook in de vierde periode bleven de vele doelpunten vallen. De concentratie werd verdedigend wat minder, waardoor Twello nog 3 keer tot scoren kwam, maar daar zette De Reest er maar liefst 7 tegenover. Crouse, Zeegers en De Vries maakten er allen twee, waar Kamphuis nog éénmaal de keeper wist te verschalken; 8-21.
Coach Flederus was na afloop in zijn nopjes. “Dit was een heerlijke wedstrijd voor ons, waarin veel klopte. De jongens hebben een mooie pot waterpolo gespeeld en ik zie bij een aantal de enorme glimlach terug die een tijdje weg was geweest. Dat is mooi, zo op de zondagavond! En we hebben nu plek drie in handen. Een mooie doelstelling voor de rest van het seizoen om deze positie vast te houden.”